WALKA Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ - OLIWIERKA !

Pamiętnik

Kolejny turnus i kolejna diagnoza....

2013-10-01 11:52:44, komentarzy: 4

Bardzo długo nie pisałam...dużo się u nas działo oj dużo....jak wiecie od dość dawna niepokoiły mnie niektóre zachowanie i zabawy Oliwierka, to że nie wchodzi w interakcję z rówieśnikami, nie łapie kontaktu wzrokowego i jest troszkę wycofany jakby żył w "swoim innym świecie."...postanowiłam to w końcu skonsultować ze specjalistami.W tym celu udaliśmy się na diagnoze kliniczną do Poradni Prodeste w Opolu.Poradnia ta ma pod swoja opieką dzieci z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi.Szczerze mówiąc miałam nadzieje że każa mi się tam puknąć w głowę....Niestety tak się nie stało.

Zespoł diagnostyczny po wnikliwej obserwacji Oliwierka.... nie miał najmniejszych wątpliwości Oliwierek ma AUTYZM!!!

Te słowa bardzo długo tkwiły w mojej głowie...Pomyślałam sobie ale jak? ale dlaczego? przecież tak dużo robimy dla Oliwierka te wszystkie terapie, turnusy..nasza praca w domku...jak to możliwe?.Dlaczego to spotkało własnie nasze dziecko? Długo nie potrafiłam sobie i nadal nie potrafie odpowiedzieć na to pytanie....Przez dwa miesiące żyłam w jakimś amoku....Robiłam wszystko mechanicznie bez zastanowienia ....trzeba to trzeba.... Do pionu postawiły mnie Oliwierka terapeutki i to dzięki nim zaczynam jakoś funkcjonować..lekko nie jest....ale to jest ten sam mój ukochany synek...nic się od tego czasu przecież nie zmieniło a ja mam wrażenie że kocham go jeszcze bardziej....Wiemy jak mamy postepować z Oliwierkiem i to jest najważniejsze....Za nami kolejny turnus rehabilitacyjny...z którego jesteśmy bardzo zadowoleni..bo są efekty pracy Oliwierka z terapeutkami...W lutym kolejny turnus...a w mają chcielibyśmy pojechać na wymarzona DELFINOTERAPII o ile finanse pozwolą.Czekamy na zaksięgowanie 1% podatku...wtedy już bedziemy wiedzieć ile pieniążków nam brakuje...i trzeba będzie szukać darczyńców w końcu Oliwierek jest najważniejszy.Od wczoraj walczymy z infekcją wirusową..Oliś ma do zażywania dużo specyfików, i nfalacje które maja go szybciutko postawić na nogi. Zapomniałam bym o najważniejszym Oliwierek od wcześnia uczęszcza do naszej miejscowej "zeróweczki"...

Jesteśmy bardzo zadowoleni z podejścia Dyrekcji i nauczycieli do problemów Oliwierka  i zaakceptowaniu go przez grupę rówiesników. Tutaj duża zasługa wychowawczyni Oliwierka p.Olgi jak również rodziców .

Oczywiście NADAL ZBIERAMY NAKRETKI I DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA DOTYCHCZASOWE ZAANGAŻOWANIE I PROSIMY PAMIETAJCIE O OLIWIERKU!!!!

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Anna 14:12, 1 października 2013

  Już ruszyliśmy na nowo ze zbiórką nakrętek. Pozdrawiamy i życzymy zdrowia i dużo wytrwałości. Anna Sztogryn z SP nr 2 w Ząbkowicach Śląskich

  Odpowiedz
 • Gość 21:33, 1 października 2013

  Bardzo Dziękujemy Pani Aniu za pamieć o Oliwierku.Pozdrawiamy Serdecznie

  Odpowiedz
 • kasia 18:15, 1 października 2013

  Super, wiedzialam ze sobie poradzi, jednak sa ludzie z duzym serduchem;)
  Co do turnusu trzymamy kciuki i zbieramy zbieramy. Nakreteczki ;)
  Wirus szybko minie i znow bedzie mogl isc do przedszkola.
  Buziaki od cioci i wujka

  Odpowiedz
 • forum wcześniaki 12:40, 17 września 2015

  Witam serdecznie i zapraszam na nowo powstałe forum dla rodziców wcześniaków :)
  Będzie nam miło jeśli zostanie Pani jego użytkownikiem
  adres: http://wczesniaczek.pl

  Odpowiedz
Kreator stron internetowych - strona bez programowania